Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi

“Endüstri Mühendisliği okuyorsanız kendinizi her alanda geliştirmelisiniz.”
Bu cümleyi belki milyonlarca kez birçok konuşmacıdan ya da hocalarımızdan duyduk. Peki bu cümlenin ardından iyi de nasıl yapacağım bunu dediğiniz oldu mu?
Bunu ben de dedim ve sürekli araştırmaya, öğrenmeye adadım kendimi. 🙂
Birçok endüstri mühendisliği siteleri, endüstri mühendislerinin açtığı bloglar, siteler, ik blogları,kariyer siteleri ve e-dergileri takip etmenizi tavsiye ederim. Sosyal medyayı sadece eğlence amaçlı kullanmayın, takip edeceğiniz insanlarla öğrenme amaçlı da kullanın. Twitter , Linkedin ve Facebook sayfaların da pozisyon açıklarını ya da stajyer isteğini duyuran profesyonellerin çıkardığı iş ilanları var. Bununla birlikte girin kitabevlerine ve dalın iş-yönetim kısmına. Orada onlarca iş hayatı ve merak ettiğiniz alanlarla ilgili onlarca tecrübe ve tavsiyeler bizleri bekliyor. Karşınıza çıkacak kitaplardan biri de Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi olacaktır belki de. Bu kitabı bana üniversitede bir hocam önermişti. Onların tavsiyelerine kulak vermeyi de ihmal etmeyin.
Özellikle insan kaynakları alanında kariyer hedefleyen benim gibi arkadaşlarıma önereceğim kitabın yazarı Prof. Dr. İsmet Barutçugil. İnsan Kaynakları yönetimi alanında kendini geliştirmek isteyenler için bu kitap iyi bir kaynaktır. İnsan kaynakları yönetimini A’dan Z’ye ele alan ve gelecekte hangi yöne gittiğine dair güçlü çıkarımlar yapmanızı sağlar.
Kendisinin de blogu var.  https://ismetbarutcugil.wordpress.com
Bunun dışında geçen ay kendimizi geliştirmek adına çok güzel hazırlanmış bir konu internette paylaşıldı.
“Endüstri Mühendisinin Okuması Gereken Kitaplar” başlığı altında birbirinden önemli 50 adet kitap önerisi sunuldu. http://endustrimuhendisligim.com/endustri-muhendisinin-okumasi-gereken-kitaplar 
Mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.

Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi” için bir yanıt

  1. […]  İnsan kaynakları yönetiminin günümüzde nasıl olması gerektiğini ve gelecekte ne yöne gittiğini anlatmaktadır. İşe alım, kariyer, eğitim, takım çalışması, motivasyon ve ücretlendirme gibi birçok konuda eğitici. Detaylı bilgi: https://cerenbandirma.wordpress.com/2013/08/04/insan-kaynaklari-yonetimi-2/ […]

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s