Sosyal Sorumluluk

Destek verdiğim sosyal sorumluluk projeleri, sivil toplum kuruluşları var. Bugün de belki duymadığınız, ya da paylaşacağım yerlerden insan kaynakları ekipleri özel günler için alışveriş yapabilir veya biri bu yazıyı gördüğünde destek olmak isteyebilir diye bu yazıyı yazmak istedim.

Haytap, Türkiye’deki  hayvan hakları savunucuları için genel bir çatı olmayı hedefleyen sivil bir toplum hareketidir. Haytap, hayvan hakları olduğu kadar orman, sulak alan, bozkır, yarı çöl, deniz, nehir, tarım için de çalışmaktadır. http://www.haytapshop.com/ aracılığıyla aldığınız ürünlerle destek olabilirsiniz. Bakın geçen yıl satılan takvimlerle neler yapılmış.

2013_takvim_yrd_aciklama

TEMA vakfının amacı yılda 743 milyon ton toprak kaybedilen ülkemizde toprağa sahip çıkmak.  Sizde hem bireysel hem de kurumsal olarak bağışta bulunabilirsiniz.

1998 yılında kurulan Lösev, 24 Eylül 2000 tarihinde Türkiye’nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE’yi hizmete açtı. Yüzlerce çocuğun iyileştirilmesinde ve ilaç giderlerinin karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Lösev, genel ihtiyaç listesini “Siz Ne Yapabilirsiniz?” başlığı altında sitesinde yayınlıyor bununla birlikte Lösev dükkanında ki ürünlerle Lösev’e katkıda bulunabilirsiniz. http://www.lsvdukkan.com/

Üniversite’de sosyal sorumluluk projesi aracılığıyla çalışmalarına destek verdiğim ve adı pek duyulmayan Nahıl Dükkan, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın işletmesi olarak faaliyetini sürdürmektedir. Üreten kadınların ürünleri Beyoğlu’nda bulunan Nahıl Dükkan’da satılmakta, elde edilen gelirlerle yeni çocuk yuvalarının açılması için çalışılmakta ve girişimci kadınlara pazarlama ve ürün geliştirme  desteği verilmektedir. 3000 ‘in üzerinde kadına iş ve ürün geliştirme konusunda destek verdi ve çok sayıdaki kadın üretici, Nahıl ile ürünlerini pazarlama fırsatı buldu. KEDV NAHIL’da her bütçeye uygun ürünlere yer almaktadır.

Ali İsmail Korkmaz’ın kendi günlüğünde toplum yararına yapmayı planladığı etkinlikleri kaleme almış. Ailesi de onun bu planlarını gerçekleştirmek için bu vakfı kurdu. Vakıf, bağışlarla projelerini gerçekleştiriyor.

Ailelerin maddi zorlukları nedeniyle kanser tedavileri aksayan 0-17 yaş arasındaki çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamak ve psikolojik destek sağlamak amacıyla kurulmuş. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Kliniği Hematoloji-Onkoloji Bilim Dalı’nın Kaçuv sayesinde düzenlenmiş servisinde, çocukların tedavisi gerçekleşiyor.  2012’den beri faaliyetlerine devam eden Kaçuv, gönüllülerin desteği ve kurumsal bağışçıları ile varlığını sürdürüyor. Kaçuv, birçok kurumun çalışan gönüllüleri ile çeşitli aktiviteler düzenliyor. Örneğin, UPS gönüllüleri ile okuma atölyesi, BP Castrol gönüllüleri ile yaratıcı şapka atölyesi düzenlenmiş.

ÇYDD, Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacıyla 21 Şubat 1989 yılında kuruldu. 1991 yılından bugüne kadar ilköğretim ve lisede 54.650 kız öğrenciye ve 62.497 üniversite öğrencisine bireysel ve kurumsal bağışçıların katkısıyla burs verilmekte. Kadınlara yönelik özellikle okuma-yazma ve kadın hakları konusunda çeşitli eğitim ve seminer çalışmaları yapan, binlerce gence burs desteği sağlayan dernek bağışlarla varlığı sürdürmektedir.

1863 yılında kurulan Darüşşafaka Cemiyeti, Türkiye’de eğitim alanında ilk sivil toplum kuruluşu.  Siz de bağışlarınızla çocukların geleceğine dokunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.