Salt Galata’da Dijital İnsan Kaynakları Konferansı

Bu hafta sosyal medya hesaplarımdan paylaştığım gibi Dijital İnsan Kaynakları Konferansı’nı merakla bekliyordum. Konferans, 3 Aralık’ta Salt Galata’da yapıldı. Burası çalışmak için sıklıkla gittiğim yerlerden biridir. 

Dijital İK’da bu yıl, dijital dönüşümden bahsedildi. Teknolojinin günümüzde bizi, kurumları nasıl değiştirdiği anlatıldı. Bu değişimin avantajları, dezavantajları konuşuldu. Konferansta gençlere yönelik yapılan bir araştırma da paylaşıldı. Araştırmaya katılan 8 bin gence hayattan ne istedikleri sorulmuş. Mutlu olmak, aşık olmak ilk sırada yer almış. Kariyer hayalleri? İşte o daha sonra geliyor. Eğitim sistemi aile ile vakit geçirmeyi bile artık çok görürken mutlu olmaya, gezmeye, aşık olmaya vakit bulamayan biz gençlerin istekleri bence gayet normal.

Konferans boyunca #dijitalik etiketi ile sosyal medya üzerinden katılımcılar görüşlerini paylaştılar. Katılamadıysanız, merak ediyorsanız okumanızı öneririm. Konferansa yüksek katılım vardı. Adım atılacak alan yoktu diyebilirim. Salondaki ışıklar nedeniyle sunumların görsellerini okumakta güçlük çektim.

İşte Dijital İK oturumlardan hazırladığım kısa video!

 

Davet eden Müge Ateş’e ve Fatoş Karahasan’a teşekkürlerimi iletiyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.