Dale Carnegie Akademi ile Sohbet

Herkese Merhaba,

Bugün sizlere hafta sonu katıldığım bir etkinlikten bahsetmek istiyorum.  Dale Carnegie Akademi 2 Nisan Cumartesi günü DC Sohbet16 adını vererek başlattığı etkinliklerin ilkini İK Bloggerları ile gerçekleştirdi.

Dale Carnegie Hakkında

Sektöründe 3 firmadan biri olan Dale Carnegie Akademi,  1912 yılında kurulmuş, ISO 9001:2000 sertifikasına sahip global bir eğitim firmasıdır. İnsanların kişisel gelişimlerine ve dolayısıyla iş hayatlarına değer katmaya yönelik beceriler geliştirmek ve kalıcı gelişim sağlamayı hedeflemektedir. Bu hedefine yönelik olarak, günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde eğitim programları tasarlamakta ve geliştirmektedir.

Dale Carnegie’nin Kurumsal Gelişim Danışmanı ve Eğitmeni Karin IŞIKÇI’nın “Etkili İletişim İçin Karşımızdakinin Değerlerini Anlamak” adlı eğitimde içgörü metodolojisini öğrendik. Öğrendikten sonra hemen uyguladık.  Bu sayede şu an iletişim kurduğum insanlara uygulamaya devam ediyorum. Uygulama yapmamış olsaydık belki o gün aklımda değil not defterimde kalan notlardan biri olacaktı.

cerenbandirma.wordpress.com.jpg

“Bir eğitim programı katılımcısına bir şey kazandırmaz, ancak eğitimde aldıklarını iş hayatında uygularsa bir kazanım elde edebilir.”

Marshall Goldsmith

Verilen eğitimde arkadaşlarımla da paylaştım keşke kurumlarda mülakatlarda bu şekilde, insanların değerlerini anlayabilecek tarzda sorular sorulsa. Tekniklerle, ezberlenmiş sorularla karşınızdaki insanı ezberlemiş cevaplarıyla nasıl tanıyabilirsiniz? Onun değerlerinin kurum değerleri ile örtüşüp örtüşmediğini nasıl anlayabilirsiniz? Bahsettiğim içgörü metodolojisini öğrenerek yapabilirsiniz. ( Gerçeğe dayalı sorular, sebebe dayalı sorular ve değeri dayalı sorular sorarak ) Bu metodoloji size yaratıcı sorular sorma imkanı da sağlayacaktır. Bundan sonra DC Sohbet16 konsepti ile bu sohbetler devam edecek. Kendi sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından takip etmenizi tavsiye ederim.

Dale Carnegie Akademi’de iletişim konusunda çalışanların bağlılığına direkt etkisi olan iletişim eğitimlerini bulunuyor. Dale Carnegie iletişim eğitimlerini alan çalışanların, almayanlara göre şirket bağlılıklarının %62 oranında artış gösterdiği belirlenmiş. Sizce de bu önemli bir başarı değil mi? 🙂

Katılan İK Bloggerlarının bu etkinlikle ilgili görüşlerine sosyal medyada #DCSohbet16 ve #iletisimsahane etiketi ile ulaşabilirsiniz. Nazik davetlerinden dolayı Levent Pınar’a ve Dale Carnegie Akademi’ye teşekkürlerimi iletiyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.