MCT Liderler Kahvesi

Uzun, tatlı yorgunluk içeren bir süreci geride bırakmanın hafifliği ile yazıyorum. Liderler Kahvesi’ne dinleyici olarak birkaç yıldır katılıyordum. Bu sene, Ahmet Eryılmaz liderliğinde yapılacağını öğrendiğimde Divan’da yapılan lansman ile birlikte heyecanlandım. Sürecimizde Whatsapp’ı çok etkili kullandık. Büyük grubumuz üzerinden konu başlıkları ve gruplara ayrıldık. Dijitalleşme yetkinliği, yetkinliklere kafa yorduğum bir zamanda oldukça ilgi çekici geldi ve daldım suya. Yüzerken süreçte kendiliğinden kaybolanları gördüm. Sunumlar ile ilgili diğer gruplarla birlikte ilk provamız için MCT ofisinde toplandık. Her birimiz birbirimizden bir şeyler öğrendik. Birbirimize bildiklerimizi, yorumlarımızı samimiyetle paylaştık.

İnsan Kaynakları Zirvesi geldi çattı. Ana oturumlarda Tanyer Sönmezer’in oturumu sonrasında ayrıldım. (#ikz2019 ile sosyal medyada tüm paylaşımlara ulaşabilirsiniz.) Diğer konuşmacı arkadaşlarımla birlikte zaman geçirdim. Liderler Kahvesi salonunda İK bloggerı olarak tanıdığım birçok kişiyi görmek güzeldi. Liderler Kahvesi’nde GIG İK, İK 4.0, Kognitif İK, Kurum İçi Yetenek Keşfi, Çevik (Agile) İK, Nöro İK, Teşhiste İK Analitiği, Gerçek İK Öyküleri, İK’nın Okuldaki Yokluğu ve 2030’a Kadar İK’nın Kariyer Yolu konuşuldu.

59723318_819307798442765_8823640487178010624_n-e1557081585391.jpg

Ben, yetkinliği köri soslu tavuk yemeği üzerinden anlatıp dijital dönüşümde nasıl yetkinlik arayacağımızı anlattım. Sunumuma buradan ulaşabilirsiniz: Dijitalleşme yetkinliği sunumu

59403545_356291768352223_8999567578892337152_n

Zirve ile ilgili Z Raporu

  • Organizasyonun kayıt sırası oldukça uzundu. Hatta ana oturumlar başlamışken hala sıranın bize gelmesini bekliyorduk. Organizasyonda en çok iyileştirilmesi gereken kısım. Bununla birlikte konuşmacı olan kişilerin kartını alabilmeleri için alternatif düşünülebilirdi.
  • Geçtiğimiz yıl da bu yıl da oturumların düzenlendiği salonların hem katılımcı hem konuşmacılar için kullanışlı bulmadığımı paylaşmak isterim.
  • Konuşmacıların ve gruptaki katılımcıların davet edilme sürecinde organizasyonda iyileşme gerekli.

MCT Liderler Kahvesi” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.