Hakkımda

CB

2013’te Mühendisin İK’sı adlı blogumu açtım. Blogumu açma amacım: İnsan kaynaklarına, iş yaşamına dair öğrendiklerimi, deneyimlerimi ve gözlemlerimi anlatabilmek, blogum sayesinde farkındalık kazandırmak, faydalı olabilmek. Blogumun hedef kitlesi: Üniversite öğrencileri, yeni mezunlar, insan kaynakları çalışanları ve endüstri mühendisleridir.

Hakkımda

Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunuyum. Marmara Üniversitesi’nde Mühendislik Yönetimi alanında yüksek lisans yaptım. Üniversite dönemimi stajlar, kulüp çalışmaları ve sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalışarak geçirdim. Üniversitede Endüstri Mühendisliği Kulübü YoungIE Dergisi’nde Yazı İşleri Sorumlusu olarak çalıştım. Eges, Autoliv, Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi’nde stajlarımı yaptım. Arçelik A.Ş. ‘de tez çalışmamı yaptım. Kagider’in (Kadın Girişimciler Derneği) Geleceğin Kadın Liderleri Projesinde yer aldım. 4B Genç Profesyoneller ekibinde gönüllü olarak sosyal sorumluluk projelerinde çalıştım.

Stajlarım bana kariyer rotamı belirlememde yardımcı oldu. İnsan Kaynakları Uzmanlığı eğitimi ve kişisel gelişimime katkı sağlayacak çeşitli eğitimler aldım. 2013’te mezun olduktan sonra kariyerime Florence Nightingale Hastanesi’nin İnsan Kaynakları Bölümünde başladım. Ardından Marmara Üniversitesi’nde Mühendislik Yönetimi alanında yüksek lisans yaptım. Yüksek onur derecesiyle 2016’da mezun oldum. Bitirme projemin konusu: İnsan Kaynaklarında İşveren Markasının Stratejik Rolü.

Yüksek lisansım bitince, Coworking sektöründe Türkiye’de ilk olan ve liderliğini koruyan, Workinton’da 2016 yılında İnsan Kaynakları Departmanının kurulumunda yer aldım. Şirket politika ve stratejileri doğrultusunda insan kaynakları süreçlerini tasarlamak, yürütmek ve geliştirmek üzerine çalıştım.

  • KAGİDER’den mentorluk eğitimi aldıktan sonra insan kaynakları alanında kariyer hedefleyen öğrenci, yeni mezun gençlere mentorluk desteği veriyorum.

Konuşmalarım: 

  • 2019 yılı MCT İK Zirvesi’nde Liderler Kahvesi’nde Dijitalleşme Yetkinliği konusunda konuşmacı olarak yer aldım.
  • 2016 yılı Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen İK Zirvesi’nde konuşmacı olarak yer aldım.

Mühendisin İK’sı Diğer İK Blog’larından Farklı Olarak Neler Sunuyor?

2015 yılında 4 Ekip tarafından yapılan çalışmalar sonucunda sosyal medyanın en etkili 25 İK’cısı arasında 6’ncı oldum. Mühendisin İK’sında sizleri diğer ik bloglarından farklı olarak “Endüstri Mühendisleri için İK” kategorisi bekliyor. Bununla birlikte 3 yıl boyunca Türkiye’de ilk kez her ay “Aktif İK Blogger Listesi” hazırladım. Blogumda sizlere deneyimlerimi, ik gündemini ve çeşitli bilgiler paylaşmaya devam ediyorum.
Blogumun sizlere yararlı olması ve farkındalık yaratması dileğiyle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.