Hakkımda

ceren profil resmi

1991 İzmir doğumluyum. Burslu okuduğum Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü 2013 yılı mezunuyum. Üniversite dönemimde stajlar, kulüp çalışmaları ve sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalışarak geçirdim. Endüstri Mühendisliği Kulübü YoungIE Dergisi’nde Yazı İşleri Sorumlusu olarak çalıştım. Eges, Autoliv, Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi’nde stajlarımı yaptım. Arçelik A.Ş. ‘de gerçekleştirdiğim tezimin konusu: Mekanik Hatlarda Çalışan Mavi Yaka Çalışanlarının İşe Devamsızlık Problemi. Kagider’in (Kadın Girişimciler Derneği) Geleceğin Kadın Liderleri Projesi’nde yer aldım. 4B Genç Profesyoneller ekibinde yer aldım ve sosyal sorumluluk projelerinde de çalıştım.

Stajlarım bana kariyer rotamı belirlememde yardımcı oldu. İnsan Kaynakları Uzmanlığı eğitimi ve kişisel gelişimime katkı sağlayacak çeşitli eğitimler aldım. Mezun olduktan sonra kariyerime sağlık sektöründe yer alan Florence Nightingale Hastanesi’nin İnsan Kaynakları Bölümü’nde başladım. İş analizi, eğitim, seçme ve yerleştirme fonksiyonlarında çalıştım. Ardından Marmara Üniversitesi’nde Mühendislik Yönetimi alanında yüksek lisans yaptım. Yüksek onur derecesiyle 2016 yılında mezun oldum. Bitirme projemin konusu: İnsan Kaynaklarında İşveren Markasının Stratejik Rolü.

Yüksek lisansım bitince, Coworking sektöründe Türkiye’de ilk olan ve liderliğini koruyan Workinton’ın İnsan Kaynakları Departmanının kurulumunda yer aldım. Şu an, şirket politika ve stratejileri doğrultusunda aşağıda yer alan insan kaynakları süreçlerini yürütmek ve geliştirmek üzerine çalışıyorum.
Seçme ve yerleştirme, Eğitim ve gelişim, Raporlama, İç iletişim ve motivasyon etkinlikleri, İş sağlığı ve güvenliği, Özlük, Yasal süreçleri yürütmek, Puantaj takibi, maaş tahakkuk işlemleri, Performans yönetimi.

Temmuz 2013 yılında Mühendisin İK’sı adıyla blogumu açtım. Amacım, insan kaynaklarına, iş yaşamına dair öğrendiklerimi, deneyimlerimi ve gözlemlerimi anlatabilmek, blogumla insanlara faydalı olabilmek. Blogumun hedef kitlesi: Üniversite öğrencileri, yeni mezunlar, insan kaynakları çalışanları ve endüstri mühendisleridir.

Hizmetler: 

  • 2018 yılında KAGİDER’den mentorluk eğitimi aldıktan sonra insan kaynakları alanında öğrenci, yeni mezun, iş arayan gençlere mentorluk desteği veriyorum.

Konuşmalarım: 

  • 2016 yılı Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen İK Zirvesi’nde
  • 2019 yılı MCT İK Zirvesi’nde Liderler Kahvesi’nde Dijitalleşme Yetkinliği konusunda konuşmacı olarak yer aldım.

Mühendisin İK’sı Diğer İK Blog’larından Farklı Olarak Neler Sunuyor?

2015 yılında 4 Ekip tarafından yapılan çalışmalar sonucunda sosyal medyanın en etkili 25 İK’cısı arasında 6’ncı oldum. Mühendisin İK’sında sizleri diğer ik bloglarından farklı olarak “Endüstri Mühendisleri için İK” kategorisi bekliyor. Bununla birlikte 3 yıl boyunca Türkiye’de ilk ve tek her ay “Aktif İK Blogger Listesi” hazırladım. Farklı kategoriler hazırlıyor, insan kaynakları gündemini takip ediyor, desteklediğim sosyal sorumluluk projelerini paylaşıyorum.
Blogumun sizlere yararlı olması ve farkındalık yaratması dileğiyle…

cropped-12319810_10153835941798846_1488939126_n.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s